0y7bfdbctn2fx62jhudtb7gh1jvxa1
Testnevelőként és úszásoktatóként közel 30 éve tanítok gyerekeket óvódáskortól az érettségiző korosztályig. Ezen évek alatt nagyon sokat változtak, sajnos romlottak a gyerekek képességei – azaz a koordináció, mozgáskoordináció –, amit főleg az utóbbi 10 évben lehet megfigyelni. A digitális világ beáramlása életünkbe nagyban befolyásolja a mindennapjainkat. Ez nagymértékben érinti a gyerekeket, már óvódáskorban láthatjuk a mozgáshiány kialakulásának tüneteit. Fontos lenne a korai úszásoktatás.
Fontos, hogy gyermekeink kezdjenek el sportolni, a rendszerességgel az iskolai évek akadályait könnyebben fogják venni a sport egyéb pozitív hatása mellett.
Az úszás az egyik legegészségesebb mozgásforma, amit könnyű elsajátítani és soha nem lehet elfelejteni. Ezért fontos a korai úszásoktatás: az összes izmot megmozgatja, az egész szervezetre hatással van: szív- és érrendszer, légzőrendszer, anyagcsere és nagymértékben csökkenti a stresszt.
Gyermekkorban a sport megtanítja a gyerekeket a stresszes helyzetek elviselésére, könnyebben szocializálódnak. A rendszeresség nagyon fontos mindenki életében, ez alól a gyerekek sem kivételek. A rendszeresen sportoló gyerekek szervezete ellenállóbb a betegségekkel szemben, jobb alvást eredményez, nő az önbizalmuk, nyitottabbak, nyugodtabbak, fegyelmezettebbek és kitartóbbak az iskolai évek alatt.
Szülőként ezek azok a tulajdonságok, amiket mi adhatunk gyermekünknek azzal, hogy beiktatjuk az életükbe a rendszeres sportot, pl: úszás.
Emellett nagy felelősségünk az otthoni környezetben is megteremteni a mozgásos játékokhoz a feltételeket.
A sportolás mellett szüksége van a gyerekeknek a természetes mozgásokra, a játékokra is, amikor észre sem veszi, hogy megtanulja az adott mozgásformákat. Az ilyen típusú játékok során nem kell koncentrálni a pontosságra, hiszen csak egy „játék”, azonban ilyenkor is nagyban fejlődik a mozgáskultúra. Ilyen eszközök lehetnek például a hintafajták (fahinta, fészekhinta, gyerekhinta), mászóeszközök (mászóka, bordásfal, kötélháló) és egyéb kiegészítők, mint pl.: drótkötélpálya, mászófal, játszósátor, csúszda. Fontos elérni a mai mozgásszegény élet mellett, hogy természetessé váljon a gyerekeknél, hogy mozogni jó és nem teher vagy kötelesség.
Az otthoni játszótér kialakítására nagyon jó lehetőséget biztosít a gidaWORLD mászóbirodalom termékcsalád.
Használata során játékos, interaktív formában tudjuk elérni, hogy észrevétlenül hozzászokjon gyermekünk a napi testmozgáshoz, és emellett a motoros készségek (kondicionális képességek, koordinációs képességek és ízületi mozgékonyság) is gyorsan fejlődjenek.
A termékcsalád moduljait egyénileg összeválogatva, gyermekünk habitusának és alvásszokásainak megfelelő birodalmat varázsolhatunk a gyerekszoba kis szegletében. Választhatunk alul vagy felül tartalmazó gyerekágyfunkciót vagy az emeletes gyerekágy kialakítást a testvéreknek. Aki szereti a kuckó hangulatot, ő is talál megfelelőt. A gidaWORLD gyerekbútor minden esetben tartalmazza a napi mozgásigény kielégítésére alkalmas modulokat.
Minden szülőnek ajánlom, aki könnyebbé szeretné tenni gyermekeik mindennapjait azáltal, hogy magabiztos, sikeres felnőtté válhassanak!